Aviācijas tehnikas izmēģinājumi

LNK Group pieder Baltijas valstīs vienīgā laboratorija, kas veic pilna mēroga lidmašīnu un helikopteru izturības un to resursu izmēģinājumus.

Unikālajā laboratorijā strādā vairāk nekā 60 darbinieku, kuru vidū ir zinātņu doktori, augstas kvalifikācijas inženieri un citi aviācijas speciālisti. Mūsdienīgā laboratorijā ar 2000 m2 lielu platību tiek veikti statiskie, noguruma un dinamiskie lidmašīnu un helikopteru komponentu, lidostu aprīkojuma (aviācijas hidropacēlāju, momentatslēgu u. c.), dažādu celtniecības un citu nestandarta konstrukciju izmēģinājumi.

Uzņēmumam ir visi nepieciešamie sertifikāti, lai efektīvi darbotos Latvijā, Eiropas Savienībā un Krievijas Federācijā. Tas nozīmē, ka tas ir tiesīgs pārbaudīt Krievijā eksportam ražoto tehniku, kuru paredzēts ekspluatēt starptautiskos virzienos.

Arī Eiropā eksistē plašs pasūtītāju tirgus. Piemēram, laboratorija aktīvi piedalās Eiropas zinātniski pētnieciskajā projektā NICETRIP. Tā mērķis ir izstrādāt jaunas paaudzes helikoptera prototipu, tā saucamo, – konvertoplānu.

Programmā piedalās vairāk nekā 20 Eiropas zinātniski pētniecisko kompāniju un organizāciju, ieskaitot pasaulē ievērojamākos helikopteru izstrādātājus – AugustaWestland un Eurocopter. Laboratorijā tiek veikti jaunā helikoptera spārnu izmēģinājumi.