Infrastruktūras celtniecība

Viens no LNK Group darbības stratēģiskajiem virzieniem ir ievērojamu infrastruktūras projektu realizācija no A līdz Z. Holdinga uzņēmumu sadarbības sinerģija ar vienotu vadību ļauj veiksmīgi risināt pašus sarežģītākos tehniskos un organizatoriskos jautājumus, kas ir izdevīgi gan pasūtītājam, gan sabiedrībai kopumā.

Mēs esam gatavi sniegt pilnu pakalpojumu ciklu, sākot ar palīdzības sniegšanu apbūves gabala iegādē un kredīta saņemšanā līdz pat projekta pētniecisko darbu un visa celtniecības cikla izpildei.

LNK Group parādījusi sevi kā galveno projektēšanas un celtniecības organizāciju tiltu un ceļu pārvadu, hidrotehnisko projektu (ieskaitot jūras būvju celtniecību – muliņi un piestātnes) būvniecībā, kā arī dažādu ostu termināļu – gan beramo, lejamo un konteineru kravu pieņemšanai un apstrādei, gan pasažieru apkalpošanai paredzēto – būvniecībā un kompleksā rekonstrukcijā.

Desmit gadu laikā mūsu tiltu būvniecības uzņēmums realizējis vairāk nekā 2000 objektu dažādās pasaules valstīs: Angolā, Afganistānā, Baltkrievijā, Vjetnamā, Jemenā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Krievijā, Turkmenistānā, Ukrainā, Igaunijā. 2010. gadā holdinga tiltu būvniecības uzņēmums Turkmenistānā nodibināja savu filiāli un sāka 400 metru gara mūsdienīga ceļa pārvada būvniecību kūrorta Avaza zonā. Objekta būvniecība tika pabeigta 2011. gada maijā.

Turklāt laika periodā no 2009. līdz 2010. gadam tiltu būvnieki Ventspilī pabeidza vienīgā Latvijā paceļamā tilta rekonstrukciju pāri Ventai. Celtniecības gaitā projektēja un izgatavoja izņemamu mehānismu, kas ar augstu precizitāti ļauj iekustināt katru no 140 tonnu smagajām tilta virsmām. Kopš 2009. gada LNK Group ir oficiāls Freyssinet pārstāvis, mūsu speciālisti ieguvuši kompānijas sertifikātus darbu veikšanai ar monolīto dzelzsbetona konstrukciju priekšspriegumu un vanšu sistēmu ierīkošanai.

Tiltu būvnieku ražošanas bāze atrodas Rīgas rajonā un aizņem 20 hektāru, tur izvietota betona rūpnīca, dzelzsbetona konstrukciju ražotne, celtniecības laboratorija, tiltu metālkonstrukciju ražotne. Uzņēmumam ir arī savs tehnikas parks un remontdarbnīcas tās apkalpošanai.

No 2004. gada līdz 2010. gadam LNK Group tiltu būvniecības uzņēmums kā ģenerālais darbuzņēmējs Rīgā veica Dienvidu tilta, lielākā celtniecības objekta mūsdienu Latvijas vēsturē, transporta sistēmas pirmās un otrās kārtas celtniecību. Dienvidu tilts – vairāk nekā 7 km gara transporta sistēma (ieskaitot pašu tiltu un mūsdienīgu trīs līmeņu transporta mezglu). Tilta konstrukcija un estakāde: iepriekš spriegots dzelzsbetons, tilta garums – 803 metri, platums – 34,28 metri, laidumu skaits – 9, satiksmes joslu skaits – trīs katrā virzienā, estakāžu augstums – 1896 metri. Turklāt, būvējot estakādes, pilsētas transporta satiksme pa piegulošām ielām netika pārtraukta ne dienu!

Uzņēmums iesaistīts arī Dienvidu transporta  sistēmas nobeiguma darbos – trešajā kārtā paredzēts autoceļš ar divlīmeņu ielu krustojumu un ar gājēju un automašīnu tuneļu sistēmu Daugavas kreisajā krastā. Darbus plānots veikt 2012. gadā